Dekorasyon Modelleri: Dekorasyon Fikirleri Sitesi

Firmaların Ofislerindeki Dekorasyon Öğeleri

REKLAM ALANI
Firmaların Ofislerindeki Dekorasyon Öğeleri

Müşteriler için iyi dekore edilmiş bir ofis ortamı önemli bir etmendir. Daha ofise adımını attıklarında kafalarında oluşan ilk izlenimle, sizinle çalışıp çalışmayacakları kararı o anda verilebilir. Personel ise kendilerini çalışma ortamlarında mutlu, huzurlu, dinamik hissetmek isterler. Gün boyunca kapalı bir ofis ortamında çalışan insanlar zaten zaman geçtikçe gergin olurlar ki bu noktada dekorasyonun, ofis tasarımının önemi daha da artar. Ofisler patronlar, üst düzey yöneticiler için özel alanlar olmadığı için dekore ederken kişisel tarzdan uzak durulmalı, genel zevkler göz önüne alınmalıdır.

 

Modern Dekorasyon Olarak Modüler Bölme Duvar

Sorularınızı yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz!

 

Firmanın yaptığı işle ofis ortamının dekorasyonu birbirine paralel olmalıdır. Mesela reklam alanında çalışan bi şirketseniz cıvıl cıvıl renkler, sıradışı, dikkat çeken nesneleri dekorasyon için seçebilirsiniz. Yine aynı şekilde bir okulsanız canlı renkleri dekorasyon için kullanabilirsiniz. Ancak inşaat, banka, finans alanında çalışan bir firma iseniz renk karmaşası, cıvıl cıvıl renkler güven duygusunu kırar firma hakkında olumsuz intiba uyandırır.

 

Modern ofisler genelde açık ofis şeklindedir yani duvarsız şekilde yapılmıştır. Burada ısınma tertibatı, aydınlanma, büro araçları, bazı pozisyondaki personeller ortaklaşa bir şekilde kullanılırken aynı zamanda firma tasarrufa da yönelmek ister. Ancak firma yine de organizasyonundaki bölümleri burada birbirinden ayırmak ister ve burada modern bir dekorasyon öğesi olarak bölme duvarlar devreye girer. Modüler bölme duvarları hem ofise şıklık katan bir öğe, hem de kurumsal imaj kazandıran bir öğedir.

 

Toplantı Salonu

 

Şirketlerin günlük, haftalık toplantılarının yapıldığı, müşterilerin, tedarikçilerin ağırlandığı, insan kaynakları bölümünün aday personellerle görüştüğü alan toplantı odasıdır. Toplantı odası düzenlenirken odaya konulacak en önemli dekoratif öğe, büyük bir saat, yazı tahtası, not alma kağıtları, kalemler, projeksiyon cihazı, projeksiyon perdesidir. Gözleri yormayacak bir ışık olması gerekir. Dışarıdan gelen misafir ve tedarikçilerin firma hakkında bilgi almasını kolaylaştırmak için firmanın ürünü olan ürün numuneleri, ve katalogların da odada bulunması yararlı olacaktır. Ayrıca firmanın almış olduğu ürün belgeleri, kalite belgeleri de toplantı odasında yer alırsa firma için tanıtım aracı olacaktır.

 

Ofis Dekorasyonunda Perdelerin Önemi

 

Şık ofisiniz olmasına katkı sağlayabilecek en önemli öğe ise perdelerdir. Dekorasyon rengi ile uyum gösteren stor perdeler modern ve şık görünüm kazandırmak için önemli bir ayrıntıdır.

 

Sanatsal Objeler

 

Bilindik ressamların tablolarının ofise konması ofis ortamına entelektüel bakış açısı kazandıracaktır. Ayrıca gelen misafirler için şirketin sanata verdiği değeri ortaya koyacağından iyi bir imaj yaratması açısından da önemlidir.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dekorasyon Modelleri - Dekorasyona dair en güncel içerikler.