Dekorasyon Modelleri: Dekorasyon Fikirleri Sitesi

Oturma Odasına En Çok Uyan Dekorasyonlar

Evin hemen hemen en çok vakit geçirilen alanı olduğu için rahat ve konforlu bir alan olması gereken oturma odasında şık ve estetik bir dekorasyonun yanında rahatlığın da es geçilmediği bir dekorasyon seçilmelidir.

REKLAM ALANI
Oturma Odasına En Çok Uyan Dekorasyonlar

Oturma Odanıza Hayat Verin

Evin hemen hemen en çok vakit geçirilen alanı olduğu için rahat ve konforlu bir alan olması gereken oturma odasında şık ve estetik bir dekorasyonun yanında rahatlığın da es geçilmediği bir dekorasyon seçilmelidir.

Rahat Bir Oturma Grubu

Oturma odasına en çok uyan dekorasyonların başında rahat bir oturma grubu seçimi gelmektedir. Koltukların yumuşak olması önemlidir; fakat aşırı yumuşak bir kumaş ve süngere sahip koltuk seçimi de sağlıklı değildir. Oturulduğu zaman içe çökme ve çirkin bir görüntünün ortaya çıkmasının yanında omurga sağlığı açısından da negatif bir etki yapacaktır.

Oturma grubunun günlük kullanıma uygun bir renge ve dokuya sahip olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin çok açık renk koltuk takımı kullanımı, sürekli kullanılan bir alan olan oturma odası için pek uygun olmayacaktır. Bunun yerine daha koyu renklerin seçilmesi oturma odasının kullanımını kolaylaştıracaktır. Süet veya kumaş gibi günlük kullanıma uygun dokuya sahip bir oturma grubu tercih edilmelidir.

Sorularınızı yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz!
TV ünitesi hem güzel görünümü hem de işlevselliği düşünülerek secilmeli

Televizyon ve Televizyon Ünitesi

Oturma odasında rahatlık ve konfor için televizyonun oturma grubuna uygun bir yükseklik seviyesinde bulunmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca televizyon ünitesinin göz yormaması için gereksiz ayrıntılarla dolu ve karmaşık bir görüntüye sahip olmaması, sade olması gerekir. Oturma odasına uygun büyüklükte televizyon seçimi de önemlidir.

Oturma odasında kolay temizlenebilir, göz yormayan renk tonları kullanılmalı

Halı ve Perde Seçimi

Oturma odasının genel tarzına ve rengine uygun halı ve perde seçimi önemlidir. Halı ve perdenin renklerinin birbirine uyumlu olması ve aşırı desenli olmaması da odadaki rahatlığın sağlanması noktasında önem arz edecektir; çünkü aşırı hareketli desenlere ve renklere sahip halı ve perde göz yorucu bir etki yaparak oturma odasındaki konforun azalmasına neden olacaktır. Ayrıca halının dokusu da çok önemlidir.

Oturma odası halıları seçilirken kolay temizlenebilir olması önemli bir etken

Tüylü Halılardan Oturma Odasında Kaçının

Hem kaliteli ve şık görünmesi hem de sağlıklı olması açısından yün halı tercih edilmelidir. Shaggy halı oturma odasında temizliğinin zor olması nedeniyle pek tercih edilmemelidir. Perde konusunda dikkat edilmesi gereken husus ise temizliğinin zor olması ve her ne kadar göreseli hoş olsa da kullanımının zor olması nedeniyle stor perde tercih edilmemesidir. Stor perde güneş ışığını klasik kumaş perdeler gibi yeterli bir şekilde kesmeyeceği için rahatsızlık verebilir.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dekorasyon Modelleri - Dekorasyona dair en güncel içerikler.